Haber Detayı
22 Aralık 2019 - Pazar 10:09 Bu haber 1790 kez okundu
 
Bayraklı'nın yeni CHP İlçe Başkanı Pınar Susmuş oldu!
İzmir'de bugün 4 ilçede kongre heyecanı yaşanırken gözler Bayraklı İlçe Kongresi'ne çevrildi. Seçim sonunda 211 oy alan Pınar Susmuş kazanırken,Diğer aday Selçuk Ayhan 172 oyda kaldı.
Bayraklı Haberi
Bayraklı'nın yeni CHP İlçe Başkanı Pınar Susmuş oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 37. Olağan Kurultay süreci ilçe kongreleriyle devam ediyor.

Bayraklı'da delegelerin önüne sandık konuldu. Delegeler ilçe başkanını, ilçe yönetimlerini ve il kongre delegelerini seçti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı 5. Olağan İlçe Kongresi, Belediye Havuz Düğün Salonu’nda başladı. Belediye Başkanı Serdar Sandal ile İl eski Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun desteklediği Selçuk Ayhan ile Pınar Susmuş kongrede ilçe başkanlığı için yarıştı.Öte yandan oy verme işlemine geçilmeden kongrede şölen havası estirildi. Salonda halay çekildi, türküler söylendi.

İki adayın listelerinin çok geç belli olması sonrası oy verilmeye geçilmeden önce, delegelerin istekleri üzerine Divan Başkanı Mustafa Moroğlu iki tarafında ilçe yönetim kurulu adaylarını tek tek kürsüye çıkartarak delegasyona tanıttı. Moroğlu daha sonra iki adayın da il delegesi listesini okuduktan sonra saat 17:30 sularında oylamaya ancak başlanabildi. Seçimin YSK programına göre saat 17.00'de sonra ermesi gerekiyordu.

Seçim sonunda 211 oy alan Pınar Susmuş kazanırken, 'uzlaşı adayı' İl eski Başkanı Selçuk Ayhan 172 oyda kaldı.

Kaynak: Editör: Gündoğdu Gazetesi
Etiketler: Bayraklı'nın, yeni, CHP, İlçe, Başkanı, Pınar, Susmuş, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı