İzmir Kent Kitaplığı 100. Eseri Yayımladı

Tarihiyle, bugünüyle, yaşam biçimiyle İzmir'i anlatan kitapların yer aldığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kitaplığı’nda 100. eser yayımlandı. Bu Cihan Özgün’ün “Bereketli Topraklarda Üretmek ve Paylaşmak/İzmir ve Çevresinde...
Bu haber 2015-01-06 14:41:07 eklenmiş ve 433 kez görüntülenmiştir.

Tarihiyle, bugünüyle, yaşam biçimiyle İzmir'i anlatan kitapların yer aldığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kitaplığı’nda 100. eser yayımlandı. Bu Cihan Özgün’ün “Bereketli Topraklarda Üretmek ve Paylaşmak/İzmir ve Çevresinde Ticari Tarım (1844-1914)” isimli kitap oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehrin geçmişine dair bilgilerin toparlanması ve değerlerinin günışığına çıkarılıp insanlığa sunulmasının, kendileri için önemli bir hedef olduğunu söyledi.

izmir Kent Kitaplığı tarafından basımı tamamlanan son yedi yeni eser, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM)’nde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Moderatörlüğünü gazeteci yazar Nedim Atilla’nın üstlendiği toplantıya, yeni eserlerin yazarlarından Nuri Bilgin, Başak Ocak, Ertan Daş ve Orhan Beşikçi de katıldı. Kent Kitaplığı serisinde tarihiyle, bugünüyle, yaşam biçimiyle İzmir'i anlatan kitaplara yer verdiklerini belirten Başkan Kocaoğlu, “İzmir, 81 vilayetin içerisinde her bakımdan çok farklı bir kent. Gücünü de tarihinden, insanının yapısından, kimliğinden, kişiliğinden alıyor. Bilim insanları, kanaat önderleri ve üniversitelerimizle birlikte kenetlendikçe, aynı istikamette yürüdükçe, kolkola girdikçe, pozitif düşünüp pozitif eylemler yaptıkça İzmir yoluna hızlı adımlarla devam edecektir.” diye konuştu. 

Kaynak: CİHAN

ETİKETLER : izmir kent kitap izmir kitap izmir sanat 100 izmir müze izmir pozitif düsünce hızlı adımlar
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
300 x 2501 Reklam Alanı
Arşiv Arama
- -
Anket
CHP'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı kim olmalı?
Gündoğdu Gazetesi
© Copyright 2013 Gündoğdu Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
İzmir Haberleri
Trafik Kazaları
İzmir Seçimler
SPOR
Göztepe
Karşıyaka
Altay
izmir Spor
SİYASET
Anket
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi