Robot Yarışmasına 'Alibey 1970' damga vurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak yapılan 'Uluslararası Robot Yarışması' 9. kez Çanakkale'de gerçekleşti.
Bu haber 2015-05-20 11:29:54 eklenmiş ve 609 kez görüntülenmiştir.

Lise ve üniversite öğrencilerinin katıldığı yarışma, 13-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Temalı, Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Hareketli Robotlar (Robotino) ve Serbest Robot Yarışması olmak üzere 6 (altı) farklı kategoride gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Eğitim Enstitüsü (EİT) ve TUBİTAK ortaklığında düzenlenen Dokuzuncu Uluslararası Robot Yarışmasının Teması “Çanakkale Zaferinin 100. Yılı ” sloganı ise “AHİCAN Barış İçin Nöbette” olarak belirlendi.

Türkiye’nin farklı İllerinden gelen Endüstri Meslek Liselerinin katıldığı toplamda 1580 robot arasında “Alibey 1970” isimli robotuyla Eyüp-Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencileriyle katıldığı bu yarışmada 'Türkiye 1.si' oldu.

Temalı kategorisinde yarışan “Alibey 1970” isimli robot 300 saniye (5 Dakika) gibi bir kısa sürede temaya uygun yarışmayı bitirdi. Çanakkale Boğazında temsili Nusret mayın gemisiyle boğazı mayınlyarak, tahkimat malzemelerini istiflemiş, toplara mermi taşımış, askerlerin tüfeklerine süngü takarak görevini hatasız bir şekilde görevi tamamladı.

Alibey 1970, 350 tam puan üzerinden 330 puanla finalde birinci olarak yarışmayı kazandı.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
300 x 2501 Reklam Alanı
Arşiv Arama
- -
Anket
CHP'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı kim olmalı?
Gündoğdu Gazetesi
© Copyright 2013 Gündoğdu Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
İzmir Haberleri
Trafik Kazaları
İzmir Seçimler
SPOR
Göztepe
Karşıyaka
Altay
izmir Spor
SİYASET
Anket
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi