Değişim Grubu Seçim Startını Verdi

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (İZSMMMO) Mayıs ayında yapılacak seçimlerinde yönetime talip olan Değişim Grubu seçim startını verdi.
Bu haber 2016-02-21 13:51:51 eklenmiş ve 406 kez görüntülenmiştir.

İzmir Kordon Bet10 Cafe’de düzenlediği kahvaltıda, hem kadın üyeler arasında dayanışmayı sağlamayı hedefleyen, hem de seçim sürecinde yapacaklarını değerlendiren Değişim Grubu Üyeleri, İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın yönetimine aday olduklarını açıkladı.
Değişim Grubu önderlerinden Erkan Yıldırım, seçim startını Değişim Kadın Grubu’nun vermesinin hem meslek, hem de meslek içi cinsiyet eşitliği açısından çok önemli olduğunu vurguladı.


ÜYELERİN YARISI KADIN


Üyelerinin yarısının kadınlardan oluştuğunu belirten Yıldırım, “Grubumuza bağlı kadın üyelerimiz, mesleğimiz açısından çok önemli bir adım attı. Yönetimde Değişim Grubu çatısı altında biz de varız dediler ve erkeklerden çok daha fazla çalışarak kendilerini gösterdiler. Bu grubumuzun adım attığı yol ve elde edeceği başarı için de çok olumlu. Saygın bir meslek ve oda, yaşanabilir ve demokratik bir ülke için örgütlü çalışmanın gerekliliğinin farkındayız. Bu yolda grubumuzdaki tüm erkek ve kadın arkadaşlarımız hep beraber çalışıyoruz, hep beraber çalışacağız” diye konuştu.
Kadınların da çalışma hayatında en az erkekler kadar, önemli ve gerekli olduğunu vurgulayan Değişim Kadın Grubu Üyelerinden Emine Özkan Bulut da, “Erkeklerin zekice, kesin, somut, yüzeysel çözümlerinin yanında, kadınların ayrıntılı, yorumsal, pratik çözümlemelerine ihtiyaç var. Biz, Değişim Kadın Grubu Üyeleri olarak, mesleğimizde demokratik katılımcılığın önünü açmak için bir mücadele başlattık. Bu yolda da başarıya ulaşacağımızı, hem mesleğimiz, hem de ülkemiz adına güzel işler başaracağımızı biliyor ve buna inanıyoruz” ifadesini kullandı. İHA

ETİKETLER :
Diğer DİĞER haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
300 x 2501 Reklam Alanı
Arşiv Arama
- -
Anket
CHP'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı kim olmalı?
Gündoğdu Gazetesi
© Copyright 2013 Gündoğdu Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
İzmir Haberleri
Trafik Kazaları
İzmir Seçimler
SPOR
Göztepe
Karşıyaka
Altay
izmir Spor
SİYASET
Anket
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi