Kılıçdaroğlu: Hepimizin ortak görevi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Teröre karşı durmak hepimizin ortak görevidir" dedi.
Bu haber 2016-03-19 21:40:58 eklenmiş ve 543 kez görüntülenmiştir.

Antalya'daki temaslarını sürdüren Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediyesi'nin "19 Mart'ta 19 Projenin Toplu Açılış Töreni"ne katıldı.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, İstanbul'daki terör eylemi nedeniyle çok üzüntülü olduğunu, vatandaşların hayatlarını kaybettiğini söyledi.

"Özellikle küçük çocukların olması bizi gerçekten çok üzüyor. O çocuktan ne istiyorsunuz o küçücük çocuktan. O çocuğun ne günahı var. Bir insan bu kadar vicdansız bu kadar ahlaksız olabilir mi? Bunu yapan kişiye insan denir mi? Emin olan anlamakta zorluk çekiyorum" diyen Kılıçdaroğlu, bunun anlaşılamaz bir şey olduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Yazık günah bu ülkeye yazık günah insanımıza. İnsanlar bir kentin sokaklarında rahat gezmek isterler. Evlerine rahat gitmek isterler. Evlerinde huzur içinde yaşamak isterler. Sokaklarında evlerinde parklarında lokantasında, fabrikasında huzur içinde yaşamak, çalışmak isterler. Ne oldu bize de 14 yılda Türkiye bu hale geldi. İki şehidimizin yine Güneydoğu'dan bugün isimleri geldi. Hepimizin oturup düşünmesi lazım, bu güzel ülkede hepimiz huzur, barış içinde yaşayacakken nedir bu kavga, nedir bu terör. Kim bu ortamı hazırladı, bunlara? Kim bunlara bu imkanları verdi? Bu ülkenin hükümeti nerede acaba? Kim bu işin sorumluları? Bunu sormayacak mıyız? Bunu sorgulamayacak mıyız?"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın güzel hizmetler yaptığını ancak alkışlayamadıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Elimiz kolumuz bağlanıyor, dilimiz bağlanıyor, insanlara acıyoruz. Böyle bir vicdansızlığı asla kabul edemeyiz, etmiyoruz da zaten. Terör kimden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin lanet okumak hepimizin ortak görevidir. Teröre karşı durmak hepimizin ortak görevidir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, buna ortam hazırlayanları unutmamak gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Kimler bu ortamı hazırladı bunlara? İzlenen politikanın Türkiye'yi getirdiği noktaya bakın. Durup, dururken sizin Suriye'de ne işiniz var? Neden Suriye'nin iç işlerine karışıyorsunuz, neden Mısır ile Rusya ile Irak ile kavga ediyorsunuz, neden? Hangi gerekçeyle kavga ediyorsunuz. Cumhuriyeti kuranlar savaş meydanlarından geldiler ama onlar savaşın ne kadar acımasız olduğunu en iyi bilen insanlar. Filistin'de, Yemen'de, Libya'da çarpıştılar, çalıştılar. Cumhuriyeti kurarken bütün o acıları yaşadılar, dediler ki 'bizim bir tek arzumuz var, yurtta sulh cihanda sulh' dediler. Tek arzuları buydu. Bundan sapmaya başladık."

Neredeyse insanların komşularına selam veremez hale geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, bunları insanlara herkesin anlatması gerektiğini ifade etti.

Doğu, Batı, Güney, Kuzey ayrımı, kimlik ayrımı yapmadan, inanç ayrımı yapmadan, insanca beraber yaşamak istediklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Vatanseverlik kimsenin tekelinde değil, hiçkimsenin tekelinde değil. Hepimiz vatanseveriz, hepimiz ülkemizi seviyoruz. Hepimiz ülkemiz için çalışıyoruz. Çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız. Eğer çocuklarımıza güzel bir Türkiye'yi bırakamıyorsak bizim sorumluluğumuz var demektir. Bizim yanlışımız var demektir" dedi.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
300 x 2501 Reklam Alanı
Arşiv Arama
- -
Anket
Referandumda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır
Kararsızım
Gündoğdu Gazetesi
© Copyright 2013 Gündoğdu Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
İzmir Haberleri
Trafik Kazaları
İzmir Seçimler
SPOR
Göztepe
Karşıyaka
Altay
izmir Spor
SİYASET
Anket
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi