Türk savunma sanayi İzmir'de sergileniyor!

İzmir'in Seferihisar ilçesinde düzenlenen Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı kapsamında Türk savunma sanayisi firmalarının katılımıyla sergi açıldı.
Bu haber 2016-05-29 09:27:43 eklenmiş ve 541 kez görüntülenmiştir.

İzmir'in Seferihisar ilçesinde düzenlenen Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı kapsamında Türk savunma sanayisi firmalarının katılımıyla sergi açıldı.

Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi'ndeki sergide 18 Türk savunma sanayisi firmasının ürünleri yer alıyor. Sergiyi, tatbikatın katılımcı ülkeleri Almanya, ABD, Azerbaycan, İngiltere, Katar, Pakistan, Polonya ve Suudi Arabistan'dan birlik ve unsurların yanı sıra seçkin gözlemciler gezebilecek.

Katılımcı firmalardan HAVELSAN'ın Eğitim Hizmetleri Müdürü Oktay Tuncer, bu yıl özellikle iç güvenlik harekatına yönelik eğitimin etkinliğini sağlamaya odaklandıklarını söyledi.

Bunun için gerçeğe uygun akıllı ev ve binalar oluşturduklarını belirten Tuncer, "Yarattığımız efekt jeneratörleriyle eğitim sırasında istediğimiz etkiyi, ses, koku, ışık ve silah sesi olarak yaratabiliyoruz. Buna ilave sanal çözümlerle atış ve paraşüt eğitimini simülatörlerle gerçekleştirebiliyoruz." diye konuştu.

"El yapımı patlayıcıyı tespit ve imha ediyor"

Sergiye katılan firmalardan Nurol Makina ve Sanayi AŞ'nin yetkilisi Hakan Arısüt de yüksek balistik zırh ve mayın korumasıyla bir süreden bu yana hizmet veren muharebe aracı Ejder Yalçın'daki hiçbir askerin, bugüne kadar terörist eylem ve mayın patlamalarına maruz kalmasına rağmen şehit olmadığını söyledi.

Bölgesel gelişmeler ve terör faaliyetlerinin artmasıyla özel harekat birliklerinin yaşadıkları olaylardan yola çıkılarak, el yapımı patlayıcı tespit ve imha sistemine sahip Ejder Yalçın'ı geliştirdiklerini anlatan Arısüt, "Bu araç son derece güven telkin ettiği için meskun mahal harekatında, o bölgenin yerleşim ve yapısına uygun olarak dar sokaklardaki temizleme harekatında güvenlik güçlerinin en önünde olayın içine sokuluyor. Teröristlerin bertaraf edilmesinde güvenle kullanılan bu aracın çekilmesiyle diğer araçlar müdahale ediyor." ifadelerini kullandı.

 

Sergide Baykar ve Vestel savunma firmaları da insansız hava araçlarıyla yerini aldı. TRT

ETİKETLER : Türk savunma sanayi izmir Efes-2016
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
300 x 2501 Reklam Alanı
Arşiv Arama
- -
Anket
CHP'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı kim olmalı?
Gündoğdu Gazetesi
© Copyright 2013 Gündoğdu Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
İzmir Haberleri
Trafik Kazaları
İzmir Seçimler
SPOR
Göztepe
Karşıyaka
Altay
izmir Spor
SİYASET
Anket
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi