İzmir'in yeni fuar alanı tanıtıldı

Vali Toprak: "İlimizin özellikle fuarcılık konusunda önemli hedefleri var, bu yolda böylesi mükemmel önemli alanların oluşturulması gerekiyor" - Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "25 Mart'tan itibaren, Allah'tan bir mani olmazsa, mermer fuarıyla birlikte İzmir fuar kapasitesini 5 kat büyütecek güce, altyapıya ulaşmış olacak"
Bu haber 2015-01-05 13:41:08 eklenmiş ve 493 kez görüntülenmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 25 Mart'ta hizmete girmesi planlanan yeni fuar alanıyla, kentin fuar kapasitesini 5 kat büyütecek altyapıya ulaşacağını söyledi.

Vali Mustafa Toprak, Belediye Başkanı Kocaoğlu, AK Parti ve CHP'li İzmir milletvekilleri Gaziemir'de yapımı süren yeni fuar alanını gezdi, yetkililerden bilgi aldı. 

Heyete çalışmalar hakkında sunum yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, yapım maliyeti 360 milyon lira olan fuarın, arsa alanının 337 bin metrekare olduğunu, bu alanın 50 futbol sahası, 65 Konak Meydanı büyükltğünde olduğunu ifade etti.

Gökçe, fuarda 7 sergi holü, 4 seminer salonu bulunduğunu aktararak, 2 bin 500 araçlık kapalı otoparkın yapıldığını dile getirdi. Fuarın çıkışı için yeni bir kavşak düşünüldüğünü, bu kavşak için henüz Karayolları Genel Müdürlüğü'nden olumlu yanıt gelmediğini anlatan Gökçe, farklı alternatifler üzerinde de çalışıldığını belirtti.

Fuar alanının İZBAN hattına bağlantısı için ise ESBAŞ İstasyonundan fuara monoray yapımının planlandığına değinildi.

- "Hedeflere gidecek yolda böylesi mükemmel önemli alanların oluşturulması gerekiyor"

Program sonunda gazetecilere açıklama yapan Vali Toprak, gezi sayesinde yeni fuar alanının devasa büyüklüğünü gördüklerini belirtti. Toprak, Kocaoğlu'nu ve çalışma ekibini tebrik ederek, "İlimizin özellikle fuarcılık konusunda önemli hedefleri var, bu yolda  böylesi mükemmel önemli alanların oluşturulması gerekiyor" dedi.

Kocaoğlu ise İzmir'in birçok sektörde büyüyerek kalkınmak zorunda olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

"Bunların başında hizmet sektörü, turizm ve kültür sanat... Sanayimiz, tarımımız, ticaretimiz, liman faaliyetimiz zaten devam ediyor. Hizmet sektöründe, turizmde çeşitlilik yaratarak, kültür sanatta altyapıyı tamamlayarak kentimizdeki esas sıçramayı bu üç sektörde sağlayacağımıza inanıyoruz. Bu da hizmet sektöründe İzmir'in fuar geleneğinde ulaştığı en büyük nokta. Bunu yan taraftaki otel ve kongre merkezi izleyecek."

Kocaoğlu, "25 Mart'tan itibaren Allah'tan bir mani olmazsa mermer fuarıyla birlikte İzmir, fuar kapasitesini 5 kat büyütecek güce, altyapıya ulaşmış olacak" dedi.

Kaynak: AA

ETİKETLER : İzmir yeni fuar alanı tanıtıldı izmir fuar izmir yeni fuar yeni fuar yeni izmir fuari fuar alanı izmir fuar alanı izmir yeni fuar yeri aziz kocaoğlu izmir büyükşehir 5 kat büyük gaziemir fuar alanı izban esbaş
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
300 x 2501 Reklam Alanı
Arşiv Arama
- -
Anket
CHP'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı kim olmalı?
Gündoğdu Gazetesi
© Copyright 2013 Gündoğdu Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
İzmir Haberleri
Trafik Kazaları
İzmir Seçimler
SPOR
Göztepe
Karşıyaka
Altay
izmir Spor
SİYASET
Anket
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi